Barcelona 5-18

Lokasyon

Barselona güzel akdeniz plajları ve çarpıcı mimarisi ile dünyadaki kozmopolit şehirler arasında yer almaktadır. Barselona İspanya’nın bilinen müzelerine ev sahipliği yapmaktadır bunlar Picasso Muzesi ve MACBA ‘dır. Sergiler , konserler,festivaller  ve bir dolu  kültürel aktivitelere ev sahipliği yapmaktadırlar.

Barselona çok güzel ,yaşanılası ve ilginç insanda merak uyandıran bir şehirdir. İspanyanın dilini ve kültürünü keşfedebileceğiniz ilginç bir atmosfere sahiptir. Bizim Barselonadaki Yaz kampımızın lokasyonu şehir merkezinde güzel dağ evleri gür ve yeşil Labering parkını bulacaksınız. Metro duragına olan yakınlığı sayesinde şehir metkezine kolay bir erişim sağlanmaktadır.

Tesisler Hakkında

Barselona yaz kampında öğrenciler modern bir ortamda hem dil öğrenmekte hemde konaklamaktadırlar.

Kamp katılımcıları ferah ,aydınlık ve iyi büyüklükteki olan yurt odalarının keyfine varacaklarıdır ve teras, bahçe ,spor tesisleri, yemekhane ,televizyon ve oyun odası , bilgisayar odası, çalışma odası ve benzerleri tesislerin içinde yeralmaktadır.

Konaklama

Konaklamalarda öğrenciler residence yurtlarda konaklamaktadırlar.Odalarda 3-4 kişi bulunmaktadır.Tüm ihtiyaçlarını karşalayabilecekleri imkanlar odalarının içinde bulunmaktadır. Odaların içinde özel banyoları bulunmaktadır.

Opsiyonel Spor

Tenis.

Kapasite:

150 Öğrenci.

 Aktivite ve Geziler

Barselona yaz kampı öğrencilerin katılabileceği çeşitli etkinlikler düzenlemektedirler. Kültürel atölyeler,temalı partiler, plajda eğlenceli ve geleneksel kamp oyunları ,spor ve yarışmalar düzenlenmektedir. Hafta sonları öğrencilerin katılım gözterebilecekleri özel geziler düzenlenir.

Haftada en az bir gün heyecan verici yerlere haftada yarım gün şeklinde gidilmektedir.

Örneğin; Pueblo Espanol , Park Güell , Sitges ,Tarragona …. gibi.

Enforex Öğrenci Deneyimleri

Oleg , 17 Yaşında Rusya

Kampcımız Diyor Ki;

İspanyolcamın hiç bir zaman bu kadar iyi olabileceğini hayal bile etmemiştim. Bizim ispanyolca öğretmenimiz Pilar çok iyi bir öğretmendi.Sınıfta derslerimizi çok eğlenceli bir şekilde ve farklı aktiviteler uygulayarak yapıyorduk. Genelde almış olduğum dil kurslarında çok sıkıyordum ama burada zaman çok hızlı geçti .Yaz sonunda İspanyol arkadaşlarımla rahatlıkla iletişim kurabiliyor ve konuşabiliyor hale geldim.

Kamp Hedefleri:

  • İspanyolca ve İngilizce’yi arkadaş canlısı, multi kültürlü ve sağlıklı bir ortamda öğretmek ,
  • Alanında uzman eğitmenler ve danışmanlar eşliğinde İspanyol kültürünü ve geleneklerini deneyimlemek,
  • İspanya’yı keşfetmek! Tarihimiz, mutfağımıız, müzelerimizi ve şehirlerimizi tanımak
  • Öğrencilerin günlük yaşantılarıyla ilgili sorumluluklarının farkında olmalarını ve günlük yaşantılarını tek başlarına düzenleyebilme yeteneklerinin geliştrilmesini sağlamak,
  • Öğrencilerin karakterlerini, yeteneklerini ve kendine güvenlerini geliştirici çeşitli sportif,kültürel ve sosyal aktivitelerde bulunmalarını sağlamak,
  • Öğrencilerin s osyal ilişkileri geliştirmek ve başta İspanya olmak üzere, dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen kişilerle arkadaş olmalarını sağlamak. Pek çok öğrencimiz daha önceki senelerde tanıştıkları arkadaşları ile tekrar görüşebilmek için her sene kamplarımıza katılmaktadır.
  • Kişisel sorumluluk ve  takım çalışması ruhunu geliştirmek,
  • Her günü yeni ve heyecanlı bir maceraya dönüştürmek,
  • Mükemmel ve eğlencenin maksimum olduğu bir yaz geçirmek istiyorsanız bizi keşfedin!!